Kaş Kontürü

Kaş Kontürü

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü

Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir. Kalıcı makyaj gibi Dövme Tarzı parlama, akma ve renk Değiştirme olmadan tamamen kıl görünümü verilir.

Kaş yapısını bozmadan, seyrelmiş, küsmüş, hastalık sebebi ile dökülmüş kaşlara uygulanır. İlerleyen yaşlarda kaş yapısı aşağı doğru bir düşme varsa bundan kaş kontürü işlemi ile kurtulabilirsiniz. Kaş kontürü tamamen hijyenik şartlarda yapılan yüzde 100 bitkisel olan ve 3 yıl gibi uzun bir süre kullanılabilen bir işlemdir. Ten renginize, yüz anatominize, sosyal konumunuza ve sizin isteklerinize uygun olarak planlanacak ve başarılı bir şekilde uygulanacak doğal kaş kontürü sonrasında, günün her saatinde kendinizi daha güzel ve bakımlı hissedersiniz.

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Kıl tekniğiyle kaş yapılacak bölge temizlenir ve dezenfekte edilir. Ardından kişinin isteği ve uzman öngörüsüyle birlikte ön çizim yapılmalıdır. Yapılan ön çizimi kişi beğendiği takdirde cihazla uygulamaya geçilir. Acısız bir işlem olmakla birlikte uygulama esnasında lokal anestezi ürünleri kullanılmaktadır. Ön çizim yapıldığı için sonuç sürpriz olmaz.

Tavsiyeler

Kimi güzellik salonlarında ve kuaförlerde yapıldığı gibi görünse de kıl tekniği mikrop kapmamanız için mutlaka hastane veya sağlık kuruluşunda steril ortamda doktor kontrolünde yapılmalıdır. Kuaför veya güzellik salonlarında yapılan sadece boyamadır. Sağlığımız için mutlaka dikkat edilmelidir.

Kaş kontürü uygulaması sonrası 1 gün kaşlara su değmemesi gerekir. Boyanın ciltte emilimi ve rengin oturması için gereklidir. Ayrıca verilen bakım kremi ile uygulama sonrası 1 Hafta bakım yapmak gerekiyor. Bakım için verilen krem günde 3 kez kaş bölgesine sürülerek kuruması önlenmiş olur. Krem kullanılmayıp kuruma meydana gelirse, boyalar kuruyacak ve kabuk bağlayacaktır. Kabuk ile birlikte boya kalkar, kontür işlemi başarısız olur. Bu nedenle kontürü işlem sonrası bakım çok önemlidir.