Kavitasyon

Kavitasyon sistemi bölgesel yağlanma selülit ve ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme sonra patlama yaratır.

Kavitasyon denilen bu etki yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak lenf yolu sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır. İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2 – 10 cm arasında ciddi bir incelme görülür. Sonraki seanslar haftada 2 seans daha sonra haftada 1 seans devam eder. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir.

Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmesi önerilir. Kurtulmak istenilen bel, karın, göbek, kol, kalça ve sırttaki çözülemeyen depo yağları parçalayıp, yerleşmiş bölgesel yağı öncelikle eritmek selülitli bölgenin görünümün azaltmak için kullanılan güçlü bir sitemdir. Diğer bir özelliği ise güçlü ultrason dalgaları yayarak cilt sıkılaşmasını sağlamaktadır.