Medikal Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı; insanlık tarihinin en vazgeçilmezlerindendir güzel ve çekici olmak. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de toplumların gelenek, görenekleri ve kültürel yapılarına göre güzel görünmeye her zaman önem verilmiştir. Cildimizin daha temiz ve daha güzel görünmesi için insanlık tarihinin gelişimine paralel olarak cilt bakımı kozmetik ürünleri kullanımı da günümüze kadar artarak devam etmektedir. Parlak, sağlıklı güzel bir cilde sahip olmak için sağlıklı bir yaşam planı, uygun diyet uygulamaları, düzenli egzersiz, yeterince dinlenme ve etkili bir cilt temizliği oldukça önemlidir. Güzellik; Sağlıklı, bakımlı, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için insanın kendine olan güvenini artıran, beden & ruh sağlığını iyi yönde etkileyen bir yöntemdir.

Her geçen gün yenilenerek gelişen kozmetikler hem kadın ve hemde erkekler için aynı öneme sahiptir. Kozmetik gelişimin bu süreci sadece cildin nemlendirilmesi, yumuşatılması veya makyaj amaçlı olmakla birlikte günümüzde değişen kültürel, sosyal, bilim ve teknolojinin baş döndürücü ilerleyişi araştırmacıları yeni arayışlara yönlendirmiştir ve yeni hammaddeleri kullanarak ve yeni teknolojileri uygulayarak elde edilen kozmetikleri insanların hizmetine sunmaktadırlar. Modern taşıyıcı sistemlerin kozmetiklere uyarlanması, yeni kozmetik formülasyonlar ve yeni etken maddelerin bulunması kozmetolojide yeni bir çığır açmıştır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt özenle temizlendikten sonra sırası ile peeling, buhar uygulaması yapılarak cilt ölü derilerden arındırılır.
Nem kazanmaya yönelik maske ve toparlayıcı yenileyici masaj ile bakım tamamlanır (Kuru ve hassas cilt tiplerine önerilir).
Arındırıcı Cilt Bakımı Cilt tipine uygun olarak seçilen temizleyici ile cilt temizlenir ve ardından, peeling ve buhar uygulaması yapılır.
Cilde, ferahlatıcı ve yenileyici maske uygulanarak bakım tamamlanır.
Tazeleyici Cilt Bakımı Baylara özel bir cilt bakımı olan bu eşsiz deneyim, tıraştan ve dış etkenlerden tahriş olan cildinizi, nemlendirme ve yenilemeye yönelik bir bakımdır. Hızlandırılmış Mini Cilt Bakımı Hızlandırılmış Kısa Cilt Bakımı Temizleme, yenileme ve nemlendirme içeren bu kısa bakım sayesinde cildiniz parlar ve canlanır.