Ultraformer

Ultraformer (HIFU) nedir?
Ultraformer, yüksek şiddetli fokuslu ultrason (HIFU) teknolojisi kullanılarak ciltte sıkılaşma ve gerilme sağlayan bir işlemdir. Kolajen ve elastinin yeniden yapılandırılmasını uyararak ince çizgilerde, boyun ve yüzdeki sarkmalarda toparlanma sağlar.

Ultraformer nasıl uygulanır?
Ultraformer cildin 4,5 mm derinine ulaşabilen tek sistemdir. Cildin 4.5 mm, 3 mm ve 1.5 mm altını hedefleyen ultrason başlık cilde değdirilerek uygulanır. Odaklanmış ses dalgaları istenilen derinlikte kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturur ve bu enerji sayesinde dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir.

Ultraformer hangi bölgelere uygulanır?
Ultraformer yüz ve boyunda elastikiyet kaybına bağlı sarkma gelişen ciltler için ideal bir işlemdir. Yanaklar, yüz kontürü, gıdı, çene toprlamada, kaşları kaldırmada ve çizgileri hafifletmede uygulanabilir.

Ultraformer işlemi ne kadar sürer?
Ultraformer bir öğlen aranızı alacak kadar kısa bir sürede yapılır. Uygulanan bölgeye göre 30-60 dakika sürer. İşlem sonrasında hasta hemen günlük yaşantısına devam edebilir.

Ultraformer kaç seans gereklidir?
Ultraformer tedavisinin birçok hastada 1 seans yapılması yeterlidir. İleri derece elastikiyet kaybı olan hastalarda 2. Seans gerekebilir.

Ultraformer’da sonuçlar ne zaman görülür?
4 hafta sonra hastaların yüz kontürü ve ince çizgilerinde gözle görülür bir iyileşme fark edilir, buna ek olarak ciltte sıkılaşma ve gerilme etkisi, uygulamadan 2 – 3 ay sonra çok daha net bir şekilde gözlemlenir.

Ultraformer cerrahi bir işlem midir?
Ultraformer ameliyat olmak istemeyen hastalar için en ideal işlemdir. Cerrahi bir müdahale değildir, anestezi gerektirmez. Ağrısız olan bu sistemde hastalar işlem yapılan alanda sadece “elektriklenme” hissetmektedir.

Ultraformer’da sonuçlar kalıcı mıdır?
UltraFormer ciltte kollajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli olmaktadır.